Mutlu Müşteri

Ürünlerimiz, kesinlikle domuz yağı ve benzeri maddeler ihtiva etmez ve tamamı İslamı şartlara uygundur.

 

Evinizde, çikolatayı güneş ışığına doğrudan maruz kalan bir yerde veya bir ısı kaynağının yakınında kesinlikle saklamamaya dikkat edin. Çikolatayı 18 ila 22 santigrat derecelik bir sıcaklıkta saklamak idealdir.

Çikolata üzerindeki bu küçük beyaz örtü genel olarak "Yağın beyazlaması" olarak adlandırılmaktadır. Bu durum küften değil, daha ziyade çikolatanın malzemelerinden ve saklama sıcaklığından kaynaklanmaktadır. Çikolata yapmak için, diğer malzemelerin yanında kakao yağı kullanıyoruz. Çikolata biraz fazla yüksek bir sıcaklıkta bekliyorsa, az miktarda kakao yağı çözülür ve çikolatanın yüzeyine çıkarak 'bu beyaz örtüyü' oluşturur. Bu durum kimilerine kışın bir kristalleşmeyi düşündürse de meslek erbabı bunu "Yağın beyazlaması" olarak adlandırır. Sağlık açısından kesinlikle korkulacak bir şey yoktur, yalnızca görünüş etkilenmektedir. Bu nedenle fabrikadan çıkışına kadar çikolatamızın sıcaklığını sürekli olarak kontrol ediyoruz.

Web sitemizde üye olmadan da siparişinizi verebilirsiniz. Üyelik zorunlu değildir.

Web sitemiz üzerinden satın almak istediğiniz ürünleri sepete ekleyip sitenin sağ üstünde bulunan sepete git butonuna tıklayınız adres ve ödeme bilgilerinizi girerek 2 aşamada siparişinizi verebilirsiniz.

Siparişlerinizin ödemesini kredi kartı ve havale yöntemi ile yapabilirsiniz.

Fatura adresine kendi bilgilerinizi, kargo adresine göndermek istediğiniz kişinin bilgilerini yazarak ödeme yapabilir, hediye gönderebilirsiniz.

Web sayfamız üzerinden verilen siparişlerin gönderimi sadece Türkiye sınırları içerisine yapılmaktadır. Kıbrıs ve yurt dışına kargo ile sipariş gönderimi yapılmamaktadır. 

Ürünün taşınması ve saklanması sırasında sıcaklıkta aşırı değişimlerden kaçının. Ürünün 22°C üzerindeki sıcaklıklara uzun süre maruz kalması, tadına ve yapısına zarar verebilir.

Çikolatalarınızı keskin kokulu ürünlerden (peynir, parfüm veya baharat vb.) uzakta saklayın, bu ürünler tadını etkileyebilir.

Ella Çikolata Evi ürünlerinin serin (18°-22°C) ve kuru bir yerde saklanmasını öneriyoruz. 16°C altındaki sıcaklıklar, ürünün kalitesini bozmaz, fakat içindekilerden aldığınız tat ve kokuyu azaltabilir.Ürünlerin lezzetini değiştirebileceği için; Ella Çikolata soğukta tutulmalarını önermemektedir. Elverişsiz hava şartları nedeniyle ürünü buzdolabında saklamanız gerekirse, hava geçirmeyen bir kaba koymanız önerilir.

Lütfen ürünü ısı kaynaklarından (fırınlar, tost makineleri, ızgaralar, yazarkasalar, buzdolapları, sıcak hava, radyatörler) ve doğrudan güneş ışığından (pencereler, halojen spot ışıklar) uzakta saklayın. Ürünün bu şartlara maruz kaldığı süreye bağlı olarak, kalitesi etkilenebilir.

Ürünün %60'ı geçen nem miktarına maruz kalmasından kaçınılması önerilir; %60'ı geçen nem, ürünün görünümünü ve tadını değiştirebilir.

Ürünlerimizin üretiminde kullanılmakta olan hammaddelerin standartlara uygun bir şekilde detaylıca test edilip kabul edilmesi kalitemizin en önemli kuralıdır.

Evet, ürünlerimiz günlük üretilmektedir.

Ürünlerimizin bazılarında Özel Sipariş seçeneği mevcuttur.

Tabiiki; bu konu hakkında lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

Vermiş olduğunuz siparişin ileri tarihde gönderilmesini istiyorsanız sipariş kodunuz ile birlikte iletişim sayfasından bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

 

Açıklamaya özel ürünlerde bu seçenek mevcuttur. Ürünlerimizin tekil sayfalarına incelediğinizde Detaylar kısmında görebilirsiniz.

Sepetinize birden fazla ürün ekleyerek siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

Siparişleriniz hediye edilebilecek şıklıkta özel tasarımlı Ella Çikolata paketlerinde orijinal kutularıyla gönderilmektedir. Gönül rahatlığıyla sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Henüz dağıtıma çıkmamış veya kargoya verilmemiş siparişlerinizde değişiklik yapabilirsiniz.

250 TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. 250 TL altındaki yapacağınız tüm alışverişlerde Kargo Ücreti 19,90 TL'dir.

Kargo Firmasının genel prosedürü uygulanır. Siparişiniz teslim edilirken alıcı yerinde bulunmazsa siparişinizi alıcıya ulaştırabilecek kişilere ismi ve imzası alınarak teslimat yapılabilir. Siparişi teslim alan kişi ile ilgili bilgi, SMS ve e-posta yoluyla göndericiye iletilir. Eğer siparişi teslim alabilecek hiç kimseye ulaşılmaz ise, kargo firması alıcınıza cep telefonundan ulaşmaya çalışır. Bu da başarılı olmazsa, paket şubeye götürülür ve alıcının paketi şubeden alması gerekebilir. Ella Çikolata olarak, elimizden geldiğince paketin bir sonraki gün tekrar dağıtıma çıkarılması için girişimlerde bulunuyoruz.

Henüz dağıtıma çıkmamış veya kargoya verilmemiş siparişlerinizde adres ve tarih değişikliği yapabilirsiniz.

Havale/EFT  seçeneği mevcuttur. %100 güvenlidir.

Havale/EFT işlemleri bankaların çalışma saatlerinde onaylanabilinir. Muhasebe birimimiz en kısa sürede kontrol ederek onay verecektir. Eğer bir gecikme görünüyorsa,  yoğunluktan kaynaklıdır.

Sitemiz 128 BİT SSL ile korunmaktadır, 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.

Taksitli satışımız mevcut değildir.

Kargoyla yapılan gönderimlerde tam saat veremiyoruz. Bulunduğunuz il ve ilçe'nin dağıtım ağındaki yoğunluğa bağlı olarak mesai saatleri içerisinde size ulaşacaktır.

Siparişinizi, üye girişi yaparak profilinize girdikten sonra "Siparişlerim" sekmesinden takip edebilirsiniz.

İade işlemlerinde 6502 sayılı "Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun" ve 29188 sayılı ve 27 Kasım 2014 Tarihli Resmi Gazete'de yayınlanmış olan "Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik" hükümlerinin 5.1 maddesine göre ALICI, gıda maddelerinin, içeceklerin veya diğer günlük tüketim maddelerinin satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde cayma hakkı kullanamaz. 

Evet, sağlık ve hijyen konusunda ilgili bakanlıkların talep ettiği tüm standartlara sahibiz.

Evet, özel üretilmiş kutularda tazeliğini muhafaza edecektir.

Tüm bu bilgiler ürün sayfalarında bulunmaktadır.

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için sitemize üye olmanızı, Facebook, Twitter ve Instragram hesaplarımızı takip etmenizi tavsiye ederiz.

Sistemsel olarak sadece bir tane kupon yazabileceğiniz alan bulunmaktadır. İndirimde olan ürünlere tekrar indirim kuponu girmek isterseniz, sadece en yüksek değerdeki indirim kuponu geçerli olacaktır. İndirimler birleştirilemez.

Evet, silmediğiniz sürece tüm siparişlerinizi geri dönük olarak listeleyebilirsiniz.